Шульгинський ліцей
 
Шульгинський ліцей Шульгинської сільської ради Старобільського району Луганської області

Новини


3 січ. 2021
Освітян включено до пріоритетних груп вакцинації від COVID-19
Визначено дев’ять пріоритетних груп, які першими зможуть отримати вакцину від COVID-19

3 січ. 2021
Електронний шкільний журнал
Як відомо, наприкінці грудня в Україні була презентована державна система електронних класних журналів для шкіл Electronic Journal.

17 груд. 2020
МОН рекомендує оголосити канікули у школах під час локдауну
Відомство рекомендує школам розглянути можливість оголошення канікул з 8 до 24 січня

Всі новини

Електронний шкільний журнал

3 січ. 2021
Як відомо, наприкінці грудня в Україні була презентована державна система електронних класних журналів для шкіл Electronic Journal.

Введення практики електронного шкільного журналу надасть можливість для батьківського контролю і допоможе боротися з корупцією в школах. Про це сказав міністр освіти Сергій Шкарлет.

«Сьогодні є проблема дублювання - коли вчителі та директори шкіл паралельно ведуть електронний і паперовий варіант журналу. Але в будь-якому випадку, електронний журнал з урахуванням блокчейн-технологій надає можливість батьківського контролю і допомагає боротися з корупцією в школах», - сказав міністр.

За його словами, введення ЗНО було наслідком того, що в школах підробляли оцінки учнів в журналі.

«Чому ввели ЗНО? Тому що підробляли в журналі оцінки, за якусь винагороду деяким учням ставили оцінки трохи краще. Цифровизация дозволяє цього уникнути. Електронний журнал і щоденник — елемент прозорості, віяння часу, можливість публічно показати успіхи учня, які зможуть проконтролювати батьки», - підкреслив Шкарлет.

Разом з тим, міністр акцентував увагу на тому, що навчанням вчителів цифровим технологіям повинні займатися адміністрації шкіл і місцева влада.

«Міністерство освіти і науки - не панацея у всьому і вся. Педагогами, школами займаються засновники — місцеві органи виконавчої влади. Міське, районне управління освіти. Міністерство до них не має ніякого відношення, окрім цільової субвенції, яку ми перераховуємо на місця. Ми — МОН також надаємо безкоштовне програмне забезпечення для електронних щоденників і журналів, яке максимально просте і зрозуміле у використанні. А далі вже робота керівництва закладів освіти та місцевої влади», - сказав Сергій Шкарлет.

Він також повідомив, що система електронних журналів запрацює з наступного року.

«Накази вже підписані. З наступного року повноцінно вони запрацюють. Знаю точно, що в 47 школах України, де ми проводили пілотний проєкт, вже користуються електронними журналами та щоденниками. Особливо важливий цей проект для шкіл, де багато учнів», - наголосив міністр.